Skóra naczyniowa potocznie nazywana jest pajączkami. Jest to stan, w którym na powierzchni skóry pojawiają się żylaki lub pajączki.

Skóra naczyniowa może być spowodowana przez wiele czynników, w tym genetykę, ciążę, długotrwałe stanie i noszenie wysokich obcasów. Stan ten może być również spowodowany podstawową chorobą medyczną, taką jak choroba serca lub niewydolność żylna. Istnieje wiele sposobów, aby dbać o skórę naczyniową w domu i z pomocą lekarza.

Wskazówki profilaktyczne dla osób ze skórą naczyniową

  • Używaj filtrów przeciwsłonecznych. Filtry przeciwsłoneczne są bardzo ważne w pomaganiu w zapobieganiu poparzeniom słonecznym skóry. Jeśli wychodzisz na zewnątrz, zastosuj krem z filtrem do twarzy i innych obszarów ciała, które będą wystawione na działanie słońca.
  • Unikaj ekspozycji na słońce. Jeśli masz skórę naczyniową, zaleca się, aby unikać przebywania w bezpośrednim świetle słonecznym przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować rozszerzenie (poszerzenie) naczyń krwionośnych.
  • W miarę możliwości należy nosić luźne ubrania; unikać ciasnych ubrań, ponieważ pogorszą one wszelkie objawy i spowodują obrzęk w niebezpiecznych miejscach, takich jak nogi lub ręce.
  • Nie pal i nie pij alkoholu nadmiernie; oba te nawyki mogą prowadzić do innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i wysokie ciśnienie krwi, które mogą również wpływać na choroby skóry naczyniowej, takie jak pajączki itp.

Skóra naczyniowa jest frustrującym stanem, który może powodować u wielu osób uczucie zakłopotania i dyskomfortu. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tego stanu i zapobiegania mu w przyszłości. Im wcześniej o nią zadbamy, tym większe szanse, że nasza cera przez wiele lat będzie w dobrej kondycji.

źródło: https://salonstylu.pl/ – zadbaj o swoją urodę