Suplementacja to dobre uzupełnienie diety, które w połączeniu z treningami przyspiesza drogę do wymarzonej sylwetki. Suplementy na redukcję to takie, które zwiększają wytrzymałość i poprawiają regenerację. W czasie treningów na redukcji skupiamy się właśnie na jak największej liczbie powtórzeń. W ten sposób spalimy większą ilość energii.

Suplementy na redukcję – jakie stosować?

Podstawowym i najczęściej wybieranym suplementem jest odżywka białkowa. To dobry sposób na uzupełnienie niedoborów białka w diecie. Sprawdza się niezależnie od tego, czy jesteśmy na diecie lowcarb (na stronie www.esuplementy.pl więcej o diecie lowcarb) czy też np. na diecie ketogenicznej. W jednej porcji zawiera mało kalorii, dlatego z łatwością utrzymamy deficyt kaloryczny. Kreatyna to suplementy, który możemy stosować zarówno na masę, jak i na redukcję. Suplement ten zwiększa wytrzymałość, co pozwala nam wykonywać więcej powtórzeń w czasie treningu. Większa Ilość powtórzeń z kolei przyczynia się do spalenia większej ilość kalorii w czasie ćwiczeń.

BCAA podczas redukcji

Niezbędnym suplementem na redukcji jest BCAA. Są to aminokwasy rozgałęzione, które zapobiegają katabolizmowi mięśniowemu. Katabolizm to najprościej mówiąc utrata masy mięśniowej, która jest spowodowana zbyt dużym deficytem kalorycznym. Spalacze tłuszczu również warto stosować w czasie redukcji. Jak stosować suplementy na redukcji? Większość suplementów przyjmujemy przed treningiem. Najlepiej zrobić to około 30 minut przed planowanymi ćwiczeniami. Jedynie BCAA przyjmujemy w dwóch porcjach po 5 g każda. Jedną przyjmujemy przed treningiem, a drugą po zakończeniu ćwiczeń. Odżywkę białkową również przyjmujemy po treningu. W ten sposób dostarczymy niezbędnego w procesie regeneracji białka.