Nie da się za pomocą słów nakreślić, jak ważne jest szczęście w życiu człowieka. Zarówno to rozumiane jako spełnienie i dążenie do czegoś co daje poczucie sensu, jak i czerpanie radości z każdego dnia i doświadczeń. Potrzebujemy szczęścia, ponieważ bez niego jesteś skazany na nędzne życie bez względu na wszystko. Jednak jak szukać szczęścia i motywacji, aby czerpać z życia jak najwięcej?

Szczęście jest w nas – jak szukać szczęścia?

Zostaliśmy błędnie zaprogramowani przez społeczeństwo, aby wierzyć, że aby znaleźć szczęście, musimy szukać go gdzieś poza sobą. Że zewnętrzne rzeczy są tym, co jest kluczem do prawdziwego szczęścia. W rzeczywistości to totalna bzdura.

szczęście w życiu

Prawda jest taka, że możemy być już teraz, w tek chwili całkowicie szczęśliwi tylko dzięki temu, co mamy w sobie. Tak, zewnętrzne rzeczy mogą cię uszczęśliwić i nie jest źle czuć się dobrze z zewnętrznymi rzeczami, ale musisz zrozumieć, że te zewnętrzne rzeczy nie podtrzymują twojego szczęścia na stałe. Tym, co to robi, jest Twoje nastawienie.

Jasne, czynniki zewnętrzne jak pieniądze mogą przez chwilę pomóc Ci osiągnąć szczyt twojego szczęścia, ale w końcu ta ich magia, ich nowość przestanie działać i jeśli tylko na to liczyłeś, by być dzięki nim trwale szczęśliwym, wkrótce zdasz sobie sprawę, że wcale nie jesteś naprawdę szczęśliwy przez te rzeczy.

Człowiek się przyzwyczaja i musi nabierać nowej perspektywy

Faktem jest, że przyzwyczajamy się do rzeczy, to ludzka natura. W końcu początkowe podniecenie związane z nabywaniem tych rzeczy zniknie i jeśli nie masz źródła szczęścia w środku, poczujesz się pusty. Wtedy zaczynamy się zastanawiać czym jest szczęście, jak cieszyć się życiem i jak odnaleźć szczęście.

Jedną rzeczą, na którą musisz teraz zrozumieć, naprawdę zwrócić uwagę, jest to, że:

  • Rzeczy zewnętrzne nie przyniosą Ci prawdziwego szczęścia!

Kiedy zrozumiesz i zaakceptujesz, że możesz zacząć koncentrować się na tym, co przyniesie ci prawdziwe szczęście. Prawdziwe szczęście pochodzi z wnętrza. Chodzi o bycie szczęśliwym z siebie, swojego życia i zrozumienie, że ciągle się poprawiasz i stajesz się lepszy.

Większość ludzi jest dla siebie zbyt surowa. Większość ludzi nie ma nic pozytywnego do powiedzenia o sobie. To dlatego, że jesteśmy zaprogramowani przez społeczeństwo by wierzyć, że zawsze powinieneś byc skromny, a jeśli tak nie jest, oznacza to, że jesteś arogancki i zły.

Dlatego zawsze krytykujemy się głośno, ale chwalimy siebie samych już w myślach. Ale to, co naprawdę robimy, to hipnotyzowanie siebie i tworzenie silnego negatywnego przekonania, które ostatecznie prowadzi nas do nieszczęśliwości.

Skupiamy się na złych aspektach

Nieustannie skupiamy się na wszystkich negatywnych rzeczach, które dzieje się w naszym życiu, na wszystkich wadach, które mamy i na wszystkich rzeczach, w których jesteśmy naprawdę źli. Nigdy nie poświęcamy czasu, aby zauważyć wszystkie dobre rzeczy w nas samych. Być może słyszałeś, jak ludzie udzielają rad dotyczących związków i mówią, że musisz nauczyć się kochać siebie, zanim będziesz mógł kochać innych.

o tym jak znaleźć szczęście

Powodem, dla którego te relacje nie działają, jest to, że jedna lub obie osoby nie kochają siebie, więc szukają kogoś innego, aby wypełnić tę pustkę. To tak samo, jak szukanie rzeczy zewnętrznych. Ludzie szukają zewnętrznej miłości i jeśli druga osoba nie może jej dać lub nie może jej utrzymać, wracają do bycia smutnym, nieszczęśliwym i przygnębionym.

Ludzie wpadają w te pułapki, ponieważ nieustannie skupiają się na tym, jak bardzo są źli i jak bardzo siebie nienawidzą. Nie wiedzą czym jest szczęście. Niezwykle trudno jest być szczęśliwym, jeśli się nienawidzi. To ten sam rodzaj zasady, gdy dziecko jest zastraszane w szkole. W końcu zacznie wierzyć we wszystkie paskudne rzeczy, które mówią o nim inne dzieci. Jeśli usłyszysz coś wystarczająco dużo razy, w końcu uwierzysz, że to prawda. W pewnym sensie zastraszamy się, mówiąc o sobie te wszystkie paskudne rzeczy i w końcu zaczynamy wierzyć, że to prawda.

Jak szukać szczęścia? Jak zmienić podejście?

Na szczęście możemy zmienić nasze podejście. W jaki sposób? Dowiadując się jak szukać szczęścia. Wykonaj łatwe ćwiczenie:

  1. Wyjmij kartkę papieru i zapisz 10 rzeczy, które lubisz w sobie. Np. Lubię swój optymizm, poczucie humoru, empatię, dobre serce, itd.
  2. Następnie zapisz 10 rzeczy, które lubisz w swoim wyglądzie fizycznym. Np. lubię mój uśmiech, lubię swoje włosy, oczy…
  3. Na koniec zapisz 10 rzeczy, w których jesteś dobry. Np. Jestem naprawdę dobry w bezpiecznym prowadzeniu auta, bardzo dobrze radzę sobie z wychowaniem dzieci, i tak dalej.
  4. Przeczytaj je sobie lub głośno przynajmniej dwa razy dziennie

Ważne jest, aby naprawdę potraktować to poważnie i pomyśleć o tym, w czym jesteś dobry i co w sobie lubisz. Pomyśl co robić i jak cieszyć się życiem. Musisz wydobyć wszystko na powierzchnię i podkreślić. Niezwykle ważne jest również zapisywanie ich i czytanie każdego dnia. To proste, jeśli przeczytasz je rano po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać. Po pewnym czasie zacznie to zmieniać twój system wierzeń, a ty skupisz się na wszystkich pozytywnych rzeczach dotyczących ciebie, a to będzie kula śnieżna i ta wiara zmieni się w sposób myślenia i zanim się zorientujesz, masz wewnętrzne szczęście, które nie zależy od żadnego tych zewnętrznych rzeczy.