Dzisiaj jednak większość osób zaczyna robić zakupy przez internet. Technologia na ostatnich latach poszła tak do przodu, że już nie musimy się już ograniczać tylko do robienia zakupów u nas w kraju. Większość osób zaczyna robić internetowo zakupy przez to, że jest prościej i łatwiej. Większa też jest dostępność niż w sklepach stacjonarnych. Jednak mało osób wie, że obowiązuje, aż 10 zasad, które mają na celu nam na dokonywanie bezpiecznej płatności w Internecie. Dziś te wszystkie 10 zasad omówimy i zabezpieczymy Cię i Twoje transakcje do maksimum.

Bezpieczne płatności online — jakie metody wybrać, by czuć się bezpiecznie?

Do wyboru mamy już tak naprawdę wiele metod płatności, jednak tylko część z nich jest na ten dany moment bardzo bezpieczna, a jakie to są?

Płatność przez e-przelew.

Jest to bardzo stare, ale jednak proste i bardzo bezpieczne rozwiązanie. Po dokonywaniu takowych już zakupów przeniesie nas ta opcja do strony z listą banków, jaka dana platforma obsługuje. Wówczas wybieramy ten bank, z którego chcemy, zapłacić, a następnie zostaniemy, przekierowani na stronę danego banku, która jest ona zabezpieczona takową kłódką podczas linku u góry. Zostaje nam się tylko zalogować i potwierdzić automatycznie już uzupełniony przelew. Jest to jedna z tych opcji, która jest bardzo bezpieczna.

Tradycyjny przelew bankowy.

Jest to trochę mniej wygodny już sposób, niż ten podany wyżej, ponieważ tutaj musimy wszystkie dane przepisać ręcznie na stronie naszego banku. Trzeba również poczekać dłużej na takowe zaksięgowanie ów wpłaty za dane produkt, więc też wydłuża się czas na oczekiwanie na daną przesyłkę. Jednak jest on też bardzo bezpieczny.

BLIK.

Jedna z najbardziej nowoczesnych, ale już jedna z najbardziej to znanych przelewów. Opcja kodu BLIK (więcej na www.blik.com) powstała niedawno, ale jej sposób metody i prostoty, a zarazem bardzo dużej wygody jest bardzo często wykorzystywany. Jest to tak naprawdę też jeden z tych najbardziej bezpiecznych przelewów w Polsce, jak i na całym świecie. Tutaj przy tej ów opcji nie musimy podawać danych do banku ani innych danych. Wystarczy wykonać zakupy wybrać przelew blik następnie chwycić swoje urządzenie mobilne i podać kod, który generujemy, na aplikacji w banku potwierdzamy, płatność. Jest, nie tylko to najbardziej wygodny i prosty sposób jest, też bardzo bezpieczny a co najważniejsze jest to sposób, który wpłata jest księgowana od razu.

Poduszka finansowa – czyli bezpieczeństwo w cięższych czasach

Jak zacząć bezpiecznie płacić w Internecie? Poznaj 10 zasad płatności online.

Dbając o swoje bezpieczeństwo, jak i o bezpieczeństwo swoich zarobionych pieniędzy, warto zacząć przestrzegać tych ów podanych poniżej 10 zasad płatności online.

1. Kupuj produkty usługi tylko z zaufanych stron.

2. Sprawdzaj takowe certyfikaty, które mają Cię zapewnić, że strona jest zaszyfrowana.

3. Sprawdzaj dane do logowania się do takowego systemu bankowości.

4. Weryfikuj dyspozycje przez takowym to zatwierdzeniem.

5. Poznaj już się z komunikatami, które dotyczące bezpieczeństwa.

6. Zacznij uważać na ów wiadomości e-mail z prośbą o podane to lub weryfikację swoich danych.

7. Nie zaczynaj korzystać z zapamiętywania całych sesji i haseł przeglądarek.

8. Dbaj o bezpieczeństwo swoich haseł.

9. Dbaj o bezpieczeństwo swojego to komputera, czy też telefonu.

10. Zawsze pamiętaj, by wylogować się z systemu bankowego.