Mnóstwo kobiet w ciąży nie wie, ale takowa ciąża wszystko zmienia. Twój dotychczasowy organizm musi zacząć sobie radzić z inną sytuacją niż tą, do której miał zawsze styczność. Dlatego, też nie jest to nic dziwnego, że towarzyszące różnorodne objawy i dolegliwości, które mogą być bardzo męczące i nieprzyjemne. Oto najczęstsze dolegliwości ciążowe a też i ich sprawdzone sposoby, jak poradzić z nimi.

1. Nudności wymioty.

Według badań, które zostało przeprowadzone przez Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Takowe objawy występują już od 50 do 70 proc kobiet ciężarnych. Często jednak odpuszczają takowe objawy około 14 tygodnia ciąży. Jednak przez pierwsze 14 tygodni występują i są one jedne z tych objaw, które najbardziej są uciążliwe u kobiety w ciąży. Jak sobie zacząć z nimi skutecznie radzić? Warto tutaj wprowadzić dietę lekkostrawną i bardzo częste posiłki. Dodatkowo warto też zacząć pić o wiele to więcej wody. Takowe mdłości bardzo często występują z samego rana. Dobrze, wiec po przebudzeniu sięgnąć po takową lekką przekąskę na przykład warto tutaj sięgnąć po biszkopty.

2. Zaparcia.

Zaparcia to objaw i dolegliwość ciążowa, która niestety występuje podczas całej ciąży. Przyczyną jej działania to hormony i zwiotczenie mięśni na dnie miednicy. Dlatego, tutaj warto znaleźć skuteczne sposoby, które pozwolą nam zwalczyć ów zaparcie. Do takowych już najlepszych sprawdzonych metod nalezą między innymi:

– Dostarczenie do organizmu jak największej ilości płynów.

– Stosowanie diety, która jest bardzo bogata w błonnik.

– Ograniczenie przypraw i przetworzonych produktów.

3. Zgaga.

Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie w przełyku. Pojawia się obecnie na początku ciąży aż do samego końca. Jest to na wzgląd przez zmiany hormonalne a też i wzrost ciśnienia w ów żołądku. Można tutaj zaradzić takowej zgadze przez wybraną odpowiednią dietę i częste nawadnianie.

Trzeba też unikać słodyczy i tłustych potraw, spożywać jedzenie w mniejszych, ale i częstszych posiłków.

4. Bolące piersi.

Jest to już od pierwszego tygodnia dolegliwość, która jest do zakończenia ciąży. Często ona występuje z powodu powiększania się piersi, ale też i przez ból stają się one o wiele bardziej tkliwe, czy też napięte. Takowy ból jest bardzo związany z działaniem hormonów, które zaczynają się przygotowaniami do karmienia piersią. Warto tutaj zaopatrzyć się w wygodną bieliznę najlepiej bez takowego fiszbina. Stosować bardzo delikatny masaż i polewaniem ich na zmianę raz zimną, a raz ciepłą wodą.

Jaka jest przyczyna strachu przed ciążą i porodem?

5. Konieczność oddawania bardzo często moczu.

Bardzo często, podczas ciąży chodzisz do toalety? To w ciąży jest zupełnie normalne. Powoduje to powiększona macica, która powoduje ucisk na ów pęcherz. Hormony szaleją dlatego, też właśnie częściej musisz iść do toalety.

Jednak warto sprawdzić też, czy nie posiada się ów infekcji dróg moczowych. Jeżeli ich nie posiadasz, to wszystko jest, w porządku, niestety nie ma, na to sposobu a Ty musisz, wytrwać takowy zwiększony popęd do toalety.