Przekonanie, że tradycyjne meble raczej niewiele wspólnego mają z nowoczesnym wystrojem wnętrz, wcale nie jest prawdziwe. Potwierdzeniem tych słów mogą być projekty wnętrz wykonane przez doświadczonych projektantów, którzy za pomocą technik i swojego kunsztu rzeczywiście połączyli antyczne meble z nowoczesnymi trendami.

Czy połączenie antyków z nowoczesnym stylem ma rację bytu?

Dobry projektant jest w stanie połączyć wiele stylów i kompozycji, które na pierwszy rzut oka kompletnie ze sobą nie współgrają. Jednak z tyłu głowy zawsze ma świadomość tego, że projekty wnętrz muszą być przede wszystkim funkcjonalne i spójne. W przypadku połączenia mebli antycznych oraz nowoczesnego stylu również trzeba o tym pamiętać. Jeśli marzy nam się takie połączenie we własnym domu, to przede wszystkim musimy postawić na dobry plan. W tak skrajnych stylach trzeba postawić przede wszystkim na pomysł, a przypadek w jakiejkolwiek postaci powinien zejść na boczny tor.

O czym pamiętać łącząc antyczne meble z nowoczesnym wnętrzem?

Podczas projektowania wnętrza mieszkania powinniśmy pamiętać o spójności i funkcjonalności. Dlatego w nowoczesnym mieszkaniu nie ma miejsca na zbyt dużo antyków. Niektóre projekty wnętrz są nimi wręcz przesycone. W każdym pomieszczeniu powinny znajdować się maksymalnie od 1 do 3 mebli w stylu antycznym. Oprócz tego koniecznie muszą znajdować się również meble w stylu nowoczesnym, aby wnętrze dobrze ze sobą współgrało. Wnętrza urządzone w ten sposób na pewno wyróżniają się na tle wnętrz, które możemy zobaczyć w aktualnych katalogach designerskich. Szukając unikalnych i odważnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz na pewno warto pomyśleć właśnie o takim rozwiązaniu. Pamiętając o wskazówkach, aby zachować funkcjonalność i spójność wnętrz w całym mieszkaniu.