Może zdarzyć się i tak, że o ile na początku firma funkcjonowała bardzo dobrze, to jednak z biegiem czasu zaczęły się problemy z przyczyn niezależnych od nas. Czasami mogą po prostu wystąpić załamania rynku, zła sytuacja gospodarcza lub inne wydarzenia losowe, które wpływają na powodzenie naszego biznesu. W takich sytuacjach warto wiedzieć jak szukać nowych klientów dla firmy i co zrobić, aby zapewnić sobie ciągłość zleceń.

Wykorzystaj znajomości

Jeśli firma odczuwa brak zleceń i ma wolne zasoby, to na pewno warto poszukać klientów wśród znajomych. I nie muszą być to koniecznie nasi znajomi. Po prostu nasi znajomi mogą zacząć polecać naszą firmę, a dzięki temu prawdopodobieństwo zdobycia klienta zwiększy się. Skontaktuj się więc z kilkoma osobami i poproś o kilka poleceń.

Kreatywnie się zareklamuj

Nawet najprostsza i najtańsza reklama może być skuteczna, o ile będzie kreatywna. Dlatego jeśli chcesz znaleźć nowych klientów, to na pewno musisz zadbać o to, aby potencjalni klienci zaczęli Cię zauważać. Może pomyśl o innowacyjnych wizytówkach lub jakiejś nowoczesnej formie reklamy internetowej?

Strona internetowa Twoim domem

Masz stronę internetową jednak nie przynosi ona pożądanych efektów? A może dopiero masz zamiar rozpocząć pozyskiwanie klientów przez stronę www? Na pewno strona www jest idealnym sposobem na to, aby zacząć pozyskiwać klientów. Jednak musisz zaprosić klientów do siebie, dlatego strona musi być niczym dom. Pomyśl o tym, aby nie tylko mieć stronę internetową i Social Media, ale również o to, aby strona była częściej odwiedzana – dlatego zainteresuj się pozycjonowaniem stron internetowych, a więc SEO i SEM.

Zachęć klientów do zakupów

Przedsiębiorca musi znaleźć sposób na to, aby klient chciał skorzystać z oferowanych usług lub produktów. Dlatego dobrym pomysłem będzie na pewno jakiś sposób na zachęcenie klientów. W tym celu możesz przygotować ciekawe promocje w sklepie stacjonarnym lub internetowym. A może warto otworzyć program lojalnościowy? Dzięki temu nie tylko zdobędziesz klienta tu i teraz, ale także zapewnisz sobie możliwość długoczasowej współpracy.