Wahania kursów na rynku kryptowalutowym sprawiają, że wiele ciągle padają pytania dotyczące tego, kiedy kupić krypto i kiedy sprzedać krypto. Tak naprawdę gdyby ktoś to wiedział, to na pewno byłby już milionerem lub miliarderem. A takich osób, które idealnie wstrzeliły się w zakup lub sprzedaż bitcoina i innych kryptowalut naprawdę nie ma za wiele.

Intuicja w świecie kryptowalut

Na pewno osoby, które zarobiły najwięcej w świecie kryptowalut mogą poszczycić się niebywałą intuicją. Kto by pomyślał o kupnie bitcoinów w momencie, gdy kosztowały one kilka dolarów? No właśnie…. A kto by pomyślał, że cena tej kryptowaluty w ciągu kilku lat może wzrosnąć do kilkudziesięciu tysięcy dolarów? Takich pytań jest naprawdę dużo i tylko nieliczni wiedzą co skłoniło ich do zakupu danej kryptowaluty, na której udało im się wzbogacić.

Decyzję trzeba podejmować na bieżąco

Bez wątpienia w świecie kryptowalut możemy wyróżnić kilka osobowości, które w zależności od swojego charakteru decydują się na kupowanie kryptowalut i szybkie ich sprzedawanie z zyskiem, jak i na kupowanie krypto z myślą długotrwałego czekania i trzymania na koncie. Oczywiście na pewno jedna, jak i druga opcja jest odpowiednia, jednak też należy wiedzieć, kiedy którą opcję zastosować. Właśnie to cechuje najlepszych inwestorów, nie tylko jeśli chodzi o kryptowaluty, ale ogólnie jeśli chodzi o zarządzanie kapitałem i finansami. Umiejętność podejmowania trafnych decyzji to na pewno klucz do tego, aby kryptowaliuty po prostu pozwoliły dać nam zarobić. Warto więc polegać na swojej intuicji i umiejętności podejmowania decyzji, o ile oczywiście mamy te dwa obszary wyćwiczone.