Szukasz pracy? Nie jesteś jedyny. Notorycznie ktoś szuka pracy w Polsce, jak i poza granicami tego kraju. Oczywiście niektórzy szukają pracy fizycznej, a inni pracy w biurze lub nawet pracy zdalnej. Jednak jaka jest przyczyna tego, że ciągle ktoś szuka pracy? Tak naprawdę nie ma jednej przyczyny bezrobocia.

Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

Zazwyczaj nie możesz znaleźć pracy z kilku powodów. Szukamy pracy czasem długo, a czasem znajdujemy ją od ręki. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić pracę czy szukasz – warto zadbać o kilka rzeczy.

Daj sobie szansę

Przede wszystkim zadbaj o to, by Twoi znajomi widzieli, że szukasz pracy. Czasem po znajomości można znaleźć dobrą pracę. Jeżeli nie masz skutecznego CV i listu motywacyjnego, który umiejętnie podkreśli Twoje atuty, nie możesz narzekać, że nie jesteś zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne – zadbaj mocno o ten aspekt również. Po prostu musisz wiedzieć, że jeśli nawet jesteś najlepszą osobą na dane stanowisko, to kto ma o tym wiedzieć, skoro nikomu tego nie pokazujesz? Dlatego musisz dać sobie szansę i pokazać się osobom trzecim. Wtedy masz szansę na prawdziwy sukces, no i na to, aby znaleźć w końcu pracę marzeń.

Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz, będzie Ci ciężko osiągnąć sukces. Jeżeli miotasz się w różnych branżach i na różnych stanowiskach, spróbuj określić swoją pracę idealną i zobaczyć przebieg kariery innych, którzy osiągnęli w niej sukces. Tu pomocny będzie LinkedIn. Miej tam swój profil. I aktualizuj go, bądź aktywny bardzo mocno na tym profilu, a dzięki temu znaleźć możesz ciekawą pracę. Rekruterzy również mogą do Ciebie pisać – pamiętaj!