Bez wątpienia dobra książka to niesamowita inspiracja w danym temacie. Również biznes jest tym tematem, w którym warto czerpać z doświadczeń innych osób. Oczywiście na rynku jest mnóstwo książek z zakresu biznesu i rozwoju osobistego, które mogą przydać się przedsiębiorcom. Dziś przedstawimy sobie trzy tytuły, którym naszym zdaniem warto się przyjrzeć bliżej. O jakich książkach mowa?

Zbyt wielcy by upaść

Książka, której autorem jest Andrew Ross Sorkin jest polecaną pozycją dla osób, które interesują się rzeczywistymi wydarzeniami, które miały wcześniej istotne miejsce w układance zwaną biznes. Tytuł ten przedstawia historię kryzysu finansowego, który miał miejsce w 2008 roku. Jak do niego doszło? Jak poradzili sobie najwięksi podczas tego kryzysu? Na pewno każdy czytelnik niezależnie od poziomu na jakim się obecnie znajduje, wyniesie z niej naprawdę cenne wartości i doświadczenia.

Inteligentny inwestor

Kolejną polecaną pozycją wśród biznesowych książek jest dzieło Benjamina Grahama. Mowa tutaj o książce pod tytułem „Inteligentny Inwestor”. Opowiada ona oczywiście jak sama nazwa wskazuje o inwestowaniu. Przez wielu ekspertów jest to tytuł zdecydowanie niedoceniony. I najprawdopodobniej tak jest, ponieważ wiedza Benjamina Grahama jest nie do podważenia. Jest ona dosyć wiekowa, ponieważ po raz pierwszy ukazała się ona w 1949 roku. Wydaje się jednak, że obecnie w dobie przesytu słabej jakości materiałów szkoleniowych jest ona jeszcze bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

Czarny łabędź

Niewątpliwie dobry biznesmen i przedsiębiorca powinien działać mądrze i powinien starać się w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko. A to ryzyko zawsze jest, mniejsze lub większe, ale jest. Chociażby ukryte pod postacią czarnego łabędzia, o czym mówi w swoim dziele Nassim Nicholas Taleb. Doświadczony inwestor, akademicki wykładowca oraz inwestor ma ciekawe spojrzenie na świat, a przede wszystkim doskonale zdaje sobie sprawę z powagi skutków nieprzewidzianych zdarzeń. Światowe rynki są przesiąknięte wydarzeniami nie do przewidzenia, na które mało kto był przygotowany. Na pewno jest to pozycja warta uwagi dla osób, które na poważnie chcą podejść do tematu biznesu i przedsiębiorczości na większą skalę.