Posiadacze wąsatych czworonogów zapewne wiedzą jak bardzo wybredne potrafią to być stworzenia. Właściciele często poszukują karmy takiej, która odpowiadałaby ich pupilom, a jednocześnie spełniała jak najlepsze wymogi. Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla naszego zwierzaka?

Potrzeby kota i jego stan zdrowia a karma

Musimy pamiętać o tym, że dieta naszego pupila musi być dostosowana do jego potreb. Ma to znaczenie dla jego zdrowia. Koty to mięsożercy więc podstawą ich diety będzie pełnowartościowa mięsna karma. Koty większość wody do organizmu absorbują właśnie z pożywienia więc musimy pamiętać o tym, aby karma była karmą mokrą. Sprawdzając skład karmy powinniśmy kierować się ilością mięsa, a dopiero później podrobów jak np serca czy płuca.

Same podroby nie są głównym składnikiem kociej diety jednak warto pamiętać, że wątroba posiada ważną dla rozwoju kota witaminę A.

Oleje w karmach dla kotów świadczą o jej kaloryczności niekoniecznie wybierajmy te roślinne. Najlepsze będą karmy z dodatkiem tauryny. Wpływa ona korzystnie na układ krwionośny. Wysokomięsna karma dla kota powinna zawierać również spirulinę oraz mączkę ze skorupek gdyż są one źródłem wielu witamin.

Jak rozpoznać dobrą karmę dla kota?

Przede wszystkim dobra karma będzie zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Oprócz tego wyróżniać będzie się tym, że posiada:

  • białko pochodzenia roślinnego,
  • nie zawiera zbóż i cukrów.