Wielokrotnie stajemy w sytuacji, kiedy musimy zastanowić się nad prezentem dla kogoś z naszych najbliższych. Okoliczności bywają różne. Mogą to być urodziny, Gwiazdka bądź ślub. Decyzja przez nas podejmowana często bywa dokonywana poniekąd machinalnie. Tym razem zachęcamy, by prezent, który zostanie wręczony, odznaczał się uniwersalnym charakterem, nietuzinkowością, a przede wszystkim praktycznym zastosowaniem. Oto przedstawiamy szklanki termiczne – podarek, który jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskich.

Czym się szklanki termiczne wyróżniają?

Szklanki te zbudowane są z dwóch warstw szkła borokrzemowego. Dlatego też są takie wyjątkowe. Na pewno nie każdy miał przyjemność z takich szklanek skorzystać, dlatego też jest to świetny pomysł na prezent. Produkty wykonane z tego rodzaju szkła są znacznie odporniejsze na skoki temperatury i mogą wytrzymać albo ogromne ciepło, albo ogromne zimno. Dwie ściany szkła są oddzielone powietrzem, dzięki czemu można chwycić szklankę z gorącą kawą cappuccino, w ogóle się przy tym nie parząc! Podobnie z zimnym piwem. Szklanka zawsze ma neutralną temperaturę. Przeźroczystość szklanek pozwala widzieć kolor napoju. Trzeba też wspomnieć, że ten rodzaj szkła znacznie dłużej utrzymują ciepło, tak więc gorąca kawa znacznie wolniej stygnie, przez co dłużej i lepiej można rozkoszować się momentem przy filiżance.

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości produktu, szklanki termiczne są nieco droższe od tych zwykłych. Niemniej jednak warto dla zadowolenia i uśmiechu bliskiej osoby wydać troszeczkę więcej na prezent.