Z pewnością niezbędnym elementem naszej diety powinno być białko. I to nie tylko jeśli mówimy o diecie dla sportowca, ale o diecie każdego z nas. Jednak prawdziwe stwierdzenie jest, że białko jest szczególnie ważne, kiedy wykonujemy jakąś regularną aktywność fizyczną czy chcemy schudnąć.

O białku w codziennej diecie

Białko to budulec naszych mięśni. Jednak pełni w organizmie naprawdę dużo kluczowych funkcji. Dlatego też warto zadbać o jego prawidłową podaż każdego dnia. Wiemy, że białko jest spalane długo, dlatego niezwykle ważna jest jego suplementacja podczas wszelkich diet odchudzających. Długie uczucie sytości sprawia, że nie musimy podjadać. Do tego buduje nasze mięśnie, a przy odchudzaniu to bardzo ważne – tracić masę tłuszczową, ale jednocześnie nie tracić mięśni. No chyba, że chcesz wyglądać jak chuderlak.

W jakich produktach znajdziemy wartościowe białko?

Białko znajdziemy oczywiście w wielu produktach, szczególnie w nabiale. Niezwykłą popularność na dietach zyskały w ostatnim czasie serki wiejskie i skyr. Rzeczywiście, to bardzo dobre produkty zawierające wysoką gramaturę protein. Polecane z pewnością są również takie źródła białka jak chudy twaróg, maślanki, jogurty naturalne czy kefir. Z niczym nie można przesadzać, ale te produkty dostarczą znakomitą ilość białka. Znajdziesz je również w roślinach strączkowych: grochach, ciecierzycy, soczewicy, fasoli itp. Jeśli uprawiasz regularnie jakiś sport, możesz też pomyśleć o dodatkowej suplementacji w postaci specjalnych odżywek białkowych.